21 Ocak 2017 Cumartesi

İngilizcesini Geliştirmek İsteyenler için Dizi Önerileri (Yada Eğlence Amaçlı)


Sitemizi takip edenler için, bir dizi listesi hazırlayalım dedik. Çünkü ara ara "Hangi yabancı diziyi izlesek?" diye soranlar oluyor. İşte sizin için araştırıp bulduğumuz en uygun içerikli diziler (Yine de dizilerin imdb sayfalarından "Parental Guide" sayfasından içeriğini kontrol ediniz);

Not: Dizileri izlemek için google da örneğin "mentalist izle", "mentalist ingilizce altyazılı izle" yada "mentalist türkçe altyazılı izle" yazdığınızda çıkan sayfalardan bakarak hangisi açılıyorsa oradan diziyi izleyebilirsiniz. Aşağıda dizi adına tıklayarak, dizilerin imdb sayfalarına ulaşabilirsiniz.

1. Mentalist
İnsanları gözlemleyerek davranışlarından doğru sonuçlar çıkartan bir adamın polisle beraber çalıştığı vakaları konu edinen ilginç bir dizi.

2. Endeavour
Bir ingiliz dizisi. Bir bölümü 1.5 saat uzunluğunda. Genç bir polisin bulmaca gibi ilginç vakaları çözmesini konu alan bir dizi.

3. Fargo
Çok farklı bir dizi.

4. Dead Like Me
Genç yaşta ölem bir kızın ruhunun dünyadan ayrılmayıp, insanlar arasında farklı bir şekilde yaşamaya devam etmesi. Ölümü hatırlatıcı bir dizi.

5. Lie To Me
İnsanların hareketlerini inceleyen bir bilim adamı topluluğunun, yalan söyleyen insanları tespit ederek polise, hükümete, insanlara yardım etmelerini konu alan bir dizi.

6. Sherlock
Sherlock, polisiye olayları gözlem yeteneği ile çözümleyen Sherlock karakterini işler. Eğlenceli güzel bi dizi.

0 yorum

Yorum Gönder